Objavljeno 29.09.21. 11:49

Bučijada u Ivanić Gradu 2021. (detaljni program)

Ivanićgradska Bučijada, sada već nadaleko poznata manifestacija, održat će se po 17. put.
Vrijeme: 01. 10. 2021. - 03. 10. 2021.
Mjesto: Ivanić Grad
Bučijada u Ivanić Gradu

Ivanićgradska Bučijada ove će godine proslaviti svoje 17. izdanje. Temelj priredbe čini veliki izložbeno-prodajni sajam bundeva s jelima od toga ukusnog ploda, poput bučina ulja ili slasne bučnice. U priredbi ukupno sudjeluje više od 170 izlagača iz svih krajeva Hrvatske.

Kako bi se brojni posjetitelji dodatno zabavili, bit će organizirane edukativne radionice, predstave, izložbe i štošta drugo. Naravno, svi će moći probati i bogatu gastronomsku ponudu, a organizirani su i glazbeni nastupi.

Najveći dio programa održat će se na gradskoj tržnici Maznica, u Moslavačkoj ulici, Ulici kralja Tomislava i na Trgu Vladimira Nazora u središtu Ivanić Grada.

Tu je i malo Buča-selo, sa zanimljivim dekoracijama od buča, koje će biti smješteno u Parku hrvatskih branitelja.

Izdvojeno iz programa Bučijade u Ivanić Gradu 2021.

01. listopada 2021., petak
TRG V. NAZORA
18:00Otvorenje ŠKRLET CORNERA 'ŠkrCo', Kućica Craft piva od buče, bućnice, kremšnite od buče i ostale gastro-eno ponude
20:00'DISCO LONJA', glazba 70-ih i 80-ih
02. listopada 2021., subota
09:00 - 18:00PRODAJNI SAJAM
GLAVNA POZORNICA - TRG V. NAZORA
11:00OTVORENJE 17. BUČIJADE
Program: KUD-a Ogranak seljačke sloge, Plesna udruga Magi, Povijesna postrojba 10. satnija IG
12:00KONCERT PUHAČKI ORKESTAR POSAVAC
13:30SVIRKA 'CAFFE BAND'
15:00SVIRKA 'DOBRA VREMENA'
16:00SVIRKA, Tamburaški sastav 'FILIGRANI'
19:00KONCERT PETAR GRAŠO
20:30FIRESHOW, ispred pozornice
21:00KONCERT 'VRIJEME LJUBAVI'
PROGRAM DOGAĐANJA - SUHI BAZEN (pozornica)
10:30PRVI PLJESAK, glazbeno natjecanje za djecu
12:00OTVORENJE FESTIVALA IGRAČAKA 2021.
- mimohod OLOVNIH VOJNIKA, predstavljanje ŽET tramvaja, predstavljanje Tvrđe Ivanich, riječ dvije pa brzo na igranje
12:30KONCERT DJEČJIH ZBOROVA Kikići i Genijalci
13:00FORA PRIČA - MATOVILKA, interaktivno pripovijedanje priča
14:00KOCKASTA ŽERAVICA, nagradna igra za roditelje
14:30PRVI PLJESAK i KONCERT KIM VERSON, proglašenje pobjednika
16:00OD UNUKA DO DJEDA OBITELJSKA ABECEDA - predstava za djecu
18:00FESTIVALSKA VATRA - vatra, malo glazbe i druženje u Tvrđi Ivanich
FESTIVALSKA NATJECANJA - posvuda na Zelenjaku
11:30ALKA NA TATINIM LEĐIMA - prva trka
12:00OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA - natjecanje u gađanju lukom i strijelom
12:30GEM, SET, MEČ - natjecanje u badmintonu
13:00TKO LETI VRIJEDI… (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
13:30GEM, SET, MEČ - natjecanje u stolnom tenisu
14:00TRI KORNERA PENAL - natjecanje u izvođenju penala
14:30KUGLOM OKO SVIJETA - natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
15:00POLUPANI LONČIĆ - natjecanje u gađanju limenki, PPIG
15:30ALKA NA TATINIM LEĐIMA - druga trka
16:00DIVLJE PATKE NA PITOMOJ LONJI - utrka patkica za kadu rijekom Lonjom
16:30OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA - drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom
17:00TKO LETI VRIJEDI … (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
03. listopada 2021., nedjelja
09:00 - 18:00PRODAJNI SAJAM
GLAVNA POZORNICA - TRG V. NAZORA
10:30DOLAZAK KUME 17. BUČIJADE, ANITE KAJTAZI ROTH
11:00KONCERT ŽENSKOG VOKALNOG SASTAVA 'IVE'
12:30SVIRKA JELENA MESARIĆ I SAŠA TADIĆ
14:00SVIRKA 'DODGER ARTFOOL & THE VIPERS'
15:00PODJELA PRIZNANJA
15:30SVIRKA 'LIKA KOLORADO'
16:30SVIRKA, Tamburaški sastav 'STANDARD'
18:00KONCERT ĐANI STIPANIČEV I RENATA SABLJAK
SUHI BAZEN (pozornica)
10:00MAĐIONIČAR JAPA - predstava za djecu
11:00AVIJONKO SE ŽENI - predstava za djecu u organizaciji POU Ivanić-Grad
12:00DISCO ZA DJECU
13:00U DURU I MOLU ZA VRTIĆ I ŠKOLU - kazališna predstava za djecu
14:00KOCKASTA ŽERAVICA - nagradna igra za roditelje
14:30FORA PRIČA - CRVENKAPICA - interaktivno pripovjedanje priča
15:30MAĐIONIČAR JAPA - predstava za djecu
FESTIVALSKA NATJECANJA - posvuda na Zelenjaku
11:30ALKA NA TATINIM LEĐIMA - prva trka
12:00POLUPANI LONČIĆ - natjecanje u gađanju limenki, PPIG
12:30OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA - natjecanje u gađanju lukom i strijelom
13:00GEM, SET, MEČ - natjecanje u badmintonu
13:30KUGLOM OKO SVIJETA - natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
14:00GEM, SET, MEČ - natjecanje u stolnom tenisu
14:30TRI KORNERA PENAL - natjecanje u izvođenju penala
15:00POLUPANI LONČIĆ - natjecanje u gađanju limenki, PPIG
15:30KUGLOM OKO SVIJETA - natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
16:00ALKA NA TATINIM LEĐIMA - druga trka
16:30DIVLJE PATKE NA PITOMOJ LONJI - utrka patkica za kadu rijekom Lonjom
17:00OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA - drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom

Foto detalji