Objavljeno 20.07.19. 08:13

Dvorišta Gornjeg grada 2019. (detaljni program)

Ovog ljeta svi će stanovnici i posjetitelji zagrebačkog Gornjeg grada po šesti put moći zaviriti iza pročelja gornjogradskih palača i kurija te upoznati šarmantna i slikovita dvorišta koja se iza njih skrivaju.
Vrijeme: 12. 07. 2019. - 21. 07. 2019.
Mjesto: Zagreb
Dvorišta Gornjeg grada; © Dvorišta Dvorišta Gornjeg grada; © Dvorišta

Tijekom punih deset dana trajanja manifestacije, unutar dvorišta slušat će se odlična glazba, kušati dobra hrana i pića, upoznavati kultura i povijest, a usput i uživati te zabavljati u posebnoj atmosferi.

Ove godine u program je uključeno sedam zagrebačkih dvorišta. Pet njih u programu je sudjelovalo i 2018., dok su dva dvorišta nova u odnosu na prošlu godinu:

Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi (Staroslavenski institut)
(novo!) Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
(novo!) Opatička 18: Narodni dom HAZU-a
Opatička 19: Privatno dvorište
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković (Državni arhiv)
Radićeva 54: privatno dvorište

Lokacije uključenih dvorišta možete vidjeti na karti ispod teksta.

Dvorišta su svakodnevno otvorena od 18 sati do ponoći te je ulaz besplatan.

Mjesta održavanja

Lokacije na kojima se održava program Dvorišta možete vidjeti na sljedećoj interaktivnoj karti.

Kliknite ovdje za prikaz karte

Program Dvorišta 2019.

12. srpnja 2019., petak
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
19:00Acoustic YES (vokal, gitara i cajon)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
20:30Matej Mudrovčić Mudri (vokal, gitara i cajon)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
20:30Nina Her (vokal i gitara)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Karla Krmpotić (vokal, gitara i cajon)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
21:00Duo Intense (vokal i piano)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
13. srpnja 2019., subota
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Duo Intense (vokal i piano)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
20:30Matej Mudrovčić Mudri (vokal, gitara i cajon)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Karla Krmpotić (vokal i gitara)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Nina Her (vokal i gitara)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
21:00Acoustic YES (vokal i gitara)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
14. srpnja 2019., nedjelja
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Trnje live acoustic (vokal i gitara)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Iggy Trio (vokal i gitara)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Acoustic YES (vokal i gitara)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Ana Bustruc (vokal, gitara i cajon)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
21:00Matej Mudrovčić Mudri (vokal i gitara)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
15. srpnja 2019., ponedjeljak
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
18:00Književni prevoditelj u vašem gradu: Vjera Balen - Heidl
Vodi: Ana Badurina
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
20:30Ana Bustruc (vokal i gitara)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Loud & Found (vokal i gitara)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Iggy Trio (vokal i gitara)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Trnje live acoustic (vokal i gitara)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
21:00Acoustic YES (vokal i gitara)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
16. srpnja 2019., utorak
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
18:30Književni prevoditelj u vašem gradu: Ivana Jandras Szekeres
Vodi: Ursula Burger
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
20:30Acoustic YES (vokal i gitara)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Loud & Found (vokal, gitara i cajon)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Starogradske popevke: Gornjogradski fuliri
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Iggy Trio (vokal i gitara)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
21:00Gordana Marković (vokal i piano)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
17. srpnja 2019., srijeda
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Karla Krmpotić (vokal i gitara)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Gordana Marković (vokal i piano)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Matej Mudrovčić Mudri (vokal, gitara i cajon)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Trinete - Female vintage close harmony band
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
21:00Trnje live acoustic (vokal i gitara)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
18. srpnja 2019., četvrtak
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Lea Bulić (vokal i piano)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Acoustic YES (vokal i gitara)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Gordana Marković (vokal i piano)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Duo Intense (vokal i piano)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
21:00Iggy Trio (vokal i gitare)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
19. srpnja 2019., petak
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Matej Mudrovčić Mudri (vokal, gitara i cajon)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Duo Intense (vokal i piano)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Nina Herr (vokal i gitara)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Lea Bulić (vokal i piano)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
21:00Karla Krmpotić (vokal, gitara i cajon)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
20. srpnja 2019., subota
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Lea Bulić (vokal i piano)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Loud & Found (vokal, gitara i cajon)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Matej Mudrovčić Mudri (vokal, gitara i cajon)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Starogradske popevke: Gornjogradski fuliri
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
21:00Nina Herr (vokal, gitara i cajon)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi
21. srpnja 2019., nedjelja
18:00Uživanje uz zvuk s gramofonskih ploča
Opatička 19: Privatno dvorište
20:30Loud & Found (vokal, gitara i cajon)
Radićeva 54: privatno dvorište
21:00Nina Herr (vokal i gitara)
Opatička 29: Palača Erdödy-Drašković
21:00Acoustic YES (vokal i gitara)
Dvoranski prečac 1: Narodni dom HAZU-a
21:00Amaterapeuti (vokal, gitara i cajon)
Habdelićeva 1: Gimnazija Tituša Brezovačkog
21:00Matej Mudrovčić Mudri (vokal, gitara i cajon)
Demetrova 11: Palača Škrlec-Balbi