Objavljeno 16.05.19. 10:30

Floraart na Bundeku 2019. (detaljni program)

Zagrebačko jezero Bundek i ovog će proljeća biti najljepša gradska cvjetna oaza, u kojoj će uživati stotine tisuća posjetitelja Međunarodne vrtne izložbe Floraart. Ove se godine Floraart, uvijek atraktivno zagrebačko hortikulturalno događanje, organizira po 54. put i to u 'starom' terminu - sredinom svibnja.
Vrijeme: 13. 05. 2019. - 21. 05. 2019.
Mjesto: Zagreb
Floraart Floraart
Zbog lošeg vremena, svečano otvorenje na glazbenoj pozornici odgođeno je za četvrtak, 16. svibnja 2019. u 13 sati. U skladu s time, produljeno je trajanje Floraarta, pa priredba traje do utorka, 21. svibnja 2019.

Cvjetne izložbe u Zagrebu priređivale su se još u 19. stoljeću, a one su pak nastavak još starije tradicije uređenja zagrebačkih srednjovjekovnih vrtova, iz kojih se kasnije razvila perivojna kultura grada. Najpoznatiji njeni predstavnici jesu park Maksimir iz 1839. godine, napravljen u engleskom pejzažnom stilu, te perivoji u tzv. Zelenoj potkovi u Donjem gradu, koja povezuje sedam trgova i Botanički vrt u jednu, možda i najljepšu zagrebačku urbanističku cjelinu.

2015. godine Floraart proslavio je veliku obljetnicu, odnosno održao se po 50. put te sada već kroči svojim šestim desetljećem.

Kao i inače, Floraart obuhvaća prigodnu prodaju cvijeća i sadnica, koje možete kupiti na više lokacija na Bundeku.

Ulaz na Floraart je besplatan, a radno je vrijeme svakodnevno od 09:00 do 21:00.

Mjesta održavanja

Kliknite ovdje za prikaz karte

Osim na prodajnim površinama oko jezera Bundek, Floraart se održava na brojnim drugim lokacijama.

Glavna pozornica mjesto je na kojem se odvijaju glazbeni i drugi zabavni nastupi. Među ostalima, nastupaju Zbor Ivan pl. Zajc, klapa Nostalgija, Ana Rucner te brojni drugi glazbenici. Detaljniji raspored nastupa nalazi se u tablici ispod teksta.

Floragrad je prostor u kojem će se odvijati zabavni program za djecu, a smjestio se uz malo dječje igralište.

Kupola ZOO je prostor koji će također biti zanimljiv djeci, s obzirom da će se ondje predstaviti Zoološki vrt Zagreb. Posjetitelji će moći saznati više o gmazovima i vodozemcima, pticama, kukcima, pčelama i drugim vrstama iz životinjskog carstva. Zajedno sa ZOO-om, predstavit će se i Sklonište za nezbrinute životinje Grada Zagreba.

Četvrtu godinu zaredom domaćin dijelu događanja bit će i Kupola za predavanja, radionice i prezentacije na zapadnom dijelu Bundeka, odmah do Kupole ZOO. Ondje će se održati Međunarodno natjecanje učenika srednjih škola te brojne radionice.

Besplatna autobusna linija Bundek - Trg Mažuranića

Između Bundeka i Trga Mažuranića svakodnevno će prometovati besplatna autobusna linija.

Vozni red od 13. do 17. svibnja 2019.

Polasci s Mažuranca: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:15

Polasci s Bundeka: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 18:30

Vozni red vikendom (18. i 19. svibnja 2019.)

Polasci s Mažuranca: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 18:45

Polasci s Bundeka: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:00

Izdvojeno iz programa Floraarta 2019.

Glazbena pozornica

16. svibnja 2019., četvrtak
13:00SVEČANO OTVORENJE - SINOVI ATARA
15:00Nastup DJ-a
17:00Nastup DJ-a
18:00Zbor Ivan pl. Zajc
19:00Damir Kukuruzović
20:00Nastup DJ-a
17. svibnja 2019., petak
15:00Nastup DJ-a
18:00Klapa Nostalgija
19:30Matija Cvek
20:00Nastup DJ-a
18. svibnja 2019., subota
14:00Nastup DJ-a
15:00Nastup DJ-a
17:00Nastup DJ-a
18:00Zbor Vladimir Prelog
19:00Ivana Galić band
19. svibnja 2019., nedjelja
14:00Dječji zbor Pahuljica
15:00Dječji zbor Kikići
20:00Koncert - Ana Rucner
20. svibnja 2019., ponedjeljak
15:00Nastup DJ-a
17:00Borna i band
18:00Nastup DJ-a
19:00Neven Stipčić i Leonardo Kapetanović
20:00Nastup DJ-a
21. svibnja 2019., utorak
15:00Nastup DJ-a
17:00Gelato Sisters
19:00Karla Krmpotić trio
20:00Nastup DJ-a

Floragrad

16. svibnja 2019., četvrtak
10:00-13:00Radionica: kaktusi
1. poveži kaktus
2. kaktusi od žice
3. kaktusi od oblutaka
4. pogodi kaktus
11:00Predstava: Kotrljaj me, kotrljaj
16:00-19:00Radionica: kaktusi
1. poveži kaktus
2. kaktusi od žice
3. kaktusi od oblutaka
4. pogodi kaktus
17:00-20:00Oslikavanje lica
18:00Predstava: Kotrljaj me, kotrljaj
17. svibnja 2019., petak
10:00-13:00Radionica: biljke
1. kako izgleda herbarij
2. kreativna sadnja
3. uokvireni herbarij
4. biljke od papira
5. mobil
11:00Predstava: 3 vučića i velika, zla svinja
16:00-19:00Radionica: biljke
1. kako izgleda herbarij
2. kreativna sadnja
3. uokvireni herbarij
4. biljke od papira
5. mobil
17:00-20:00Oslikavanje lica
18:00Predstava: 3 vučića i velika, zla svinja
18. svibnja 2019., subota
10:00-13:00Radionica: reciklaža
1. mini plastenik
2. hranilica za ptice
3. mirisne vrećice
4. sjemene kuglice
5. reciklažna košara
10:00-14:00Oslikavanje lica
11:00Predstava: Edwina, dinosaurica koja nije znala da je izumrla
16:00-19:00Radionica: reciklaža
1. mini plastenik
2. hranilica za ptice
3. mirisne vrećice
4. sjemene kuglice
5. reciklažna košara
15:00-20:00Oslikavanje lica
18:00Predstava: Edwina, dinosaurica koja nije znala da je izumrla
19. svibnja 2019., nedjelja
10:00-13:00Radionica: kukci
1. proučavanje kukaca
2. kvačica kukac
3. košnica
4. hotel za kukce
10:00-14:00Oslikavanje lica
11:00Predstava: Pauk i kišni oblak
16:00-19:00Radionica: kukci
1. proučavanje kukaca
2. kvačica kukac
3. košnica
4. hotel za kukce
15:00-20:00Oslikavanje lica
18:00Predstava: Pauk i kišni oblak
20. svibnja 2019., ponedjeljak
10:00-13:00Radionica: cvijeće
1. sadnja u žardinjeru
2. pop-up cvjetna čestitka
3. suncolovka
4. bez traga
11:00Predstava: Vilko i dlakavi čovjek
16:00-19:00Radionica: cvijeće
1. sadnja u žardinjeru
2. pop-up cvjetna čestitka
3. suncolovka
4. bez traga
15:00-20:00Oslikavanje lica
18:00Predstava: Kakav si - takav si - priča s aplikacijama
21. svibnja 2019., utorak
10:00-13:00Radionica: vrt
1. mala škola navodnjavanja
2. biljke za sadnju
3. strašilo
4. iskopaj glistu
11:00Predstava: Ogledalce
16:00-19:00Radionica: vrt
1. mala škola navodnjavanja
2. biljke za sadnju
3. strašilo
4. iskopaj glistu
15:00-20:00Oslikavanje lica
18:00Predstava: Ogledalce

Zelena kupola

16. svibnja 2019., četvrtak
10:00VRT PALAČE PONGRATZ - SKRIVENI DRAGULJ GORNJEG GRADA
Miroslava Jaramaz, Dragana Jaramaz
11:00NAJLJEPŠI VRTOVI GRADA ZAGREBA I ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
Vesna Bajza
15:00BONSAI TEHNIKA
Dubravka Sandev
16:00RADIONICA IGRE S MAHOVINOM
Nedjeljko Tudja
17:00PROMOCIJA KNJIGE - BILJNI SVIJET PREMUŽIĆEVE STAZE NA VELEBITU
Dario Kremer, Ana Brkljačić, Marko Randić
17. svibnja 2019., petak
10:00PARK PRIRODE KOPAČKI RIT PROJEKTI EU - PRIMJERI DOBRE PRAKSE
Tomislav Bogdanović
11:00PARK PRIRODE LONJSKO POLJE - BUDUĆNOST NA RUBU MOČVARE
Edvard Bogović
12:00NACIONALNI PARK KRKA
Zrinka Čatlak, Tihana Jurić
13:00PARK PRIRODE ŽUMBERAK - SAMOBORSKO GORJE
Lovorka Jakopec
18. svibnja 2019., subota
10:00ABECEDA ŠUMSKOG CVIJEĆA
Lidija Bedeković
11:00PROMOCIJA KNJIGE - FLORA TVRĐAVE KLIS
Vedran Šegota, Ivan Limić
12:00RADIONICA IZRADE TERARIJA
Dnevna doza biljaka
13:00EKOMUZEJ, ECOLAB, DIDAKTIČKA FARMA I VRT - VREDNOVANJEM PRIRODNE BAŠTINE DO DRUŠTVENE REGENERACIJE
Dino Babić
14:00RADIONICA IZRADE TERARIJA
Dnevna doza biljaka
17:00MEET UP INSTAGRAMERA I LJUBITELJA BILJAKA - razmjena reznica i sadnica
19. svibnja 2019., nedjelja
10:00POVIJEST SPECIJALNIH VRTOVA
Nada Starčević
11:00MICROGREENS
Nevena Opačić
12:00RADIONICA EKO TISAK
Centar za rehabilitaciju Pula, samostalna jedinica Vodnjan
13:00KAKO DO NAJLJEPŠEG BALKONA
Milica Sekulić
14:00RADIONICA - IZRADA POSUDA OD KERAMIKE
Ana Marković
16:00RADIONICA OSNOVE AROMA-KOZMETIKE
Katarina Wolf
20. svibnja 2019., ponedjeljak
10:00SVE O LAVANDI
Goran Orešković
11:00TRIHODERMA - BUDUĆNOST SANACIJE STABALA
Goran Huljenić
12:00ŠUMARSTVO I GENETSKI MODIFICIRANI ORGANIZMI
Tibor Littvay
13:00RADIONICA IZRADE BROŠEVA OD SEKUNDARNIH SIROVINA
Nella Mihaljinec
14:00RADIONICA GERILA VRTLARSTVO
Biljkoborci
15:00TILLANDSIE - ZRAČNE BILJKE
Nenad Bižić
17:00PRIMJENA I NJEGA SOBNOG BILJA
Natalija Vidučić
18:00TREND UREĐENJA PROSTORA UMJETNIM CVIJEĆEM I ZELENILOM
Vesna Čuljat
21. svibnja 2019., utorak
10:00STINICE - POSLJEDNJA OAZA SJEVERNE OBALE SPLITA
Igor Belamarić
11:00URESNO BILJE KAO IZVOR STRANIH INVAZIVNIH VRSTA
Sven Jelaska
13:00EDIBLE LANDSCAPE - JESTIVI KRAJOBRAZ
Vesna Židovec
15:00VIKTORIJA - DIVOVSKI AMAZONSKI LOPOČ
Biserka Juretić
18:00KUĆICE NA DRVEĆU
Marina Bokulić

Foto detalji