Objavljeno 07.06.13. 20:20

Međunarodni dječji festival u Šibeniku 2013.

Zbog sve bolje i bogatije ponude, Šibenik je posljednjih godina zavrijedio naziv 'grad festivala', a jedan od najstarijih šibenskih festivala, prvi put održan sada već davne 1958. godine, jest Međunarodni dječji festival.
Vrijeme: 22. 06. 2013. - 06. 07. 2013.
Mjesto: Šibenik
Međunarodni dječji festival u Šibeniku Međunarodni dječji festival u Šibeniku

MDF u Šibeniku vrlo brzo je postao priznata hrvatska manifestacija u međunarodnim okvirima, što zbog svog bogatog programa, što zbog iznimne 'pozornice', odnosno gradskih trgova i kamenom popločanih ulica tog UNESCO-ova grada, čije su Gradska vijećnica i katedrala sv. Jakova postale jednim od festivalskih simbola.

Cijela manifestacija i program najviše su usmjereni ka razvijanju umjetničkog izražavanja kod djece, stvaralaštvu te njihovoj kreativnosti, pogotovo u glazbenoj, scenskoj, literarnoj, likovnoj, lutkarskoj i filmskoj umjetnosti.

Ulaznice za ovogodišnji, 53. po redu Međunarodni dječji festival, bit će puštene u prodaju u ponedjeljak, 10. lipnja 2013., na blagajni Hrvatskog naradnog kazališta u Šibeniku. Ulaznice će se prodavati za predstave u HNK-u, kao i za Ljetnu pozornicu na Trgu Republike Hrvatske, a blagajna će biti otvorena radnim danom od 10:00 do 12:00 te od 18:00 do 20:00 sati.

Program MDF-a u Šibeniku 2013.

22. lipnja, subota

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Svečano otvorenje 53. MDF-a

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku, Hrvatska

Leon Lučev i Petra Radin

Predstava: Sedmi kontinent

Redatelji: Leon Lučev i Petra Radin

Uzrast: 5+

23. lipnja, nedjelja

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Orna Porat Theatre for Children and Youth, Izrael

Sergei Prokofiev

Predstava: Peter and the Wolf

Redatelj: Noa Lev

Uzrast: 4+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Svečano otvorenje 53. MDF-a

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku, Hrvatska

Leon Lučev i Petra Radin

Predstava: Sedmi kontinent

Redatelji: Leon Lučev i Petra Radin

Uzrast: 5+

24. lipnja, ponedjeljak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Kazalište Virovitica, Hrvatska

Gianni Rodari

Predstava: Telefonske priče

Redatelj: Dražen Ferenčina

Uzrast: 3+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

NU Turski Teatar Skopje, Makedonija

Antonie de Saint Exupéry

Predstava: Mali princ

Redatelj: Srđan Janićijević

Uzrast: 5+

25. lipnja, utorak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

LALE teatr, Poljska

Janka Jankiewicz Maślakowska

Predstava: Podlogowo

Redateljica: Janka Jankiewich Maślakowska

Uzrast: 1+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Folklorni ansambl Chemblon, Slovačka

Kulturno umjetničko društvo Koledište, Hrvatska

Večer tradicijske kulture

26. lipnja, srijeda

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Dječje kazalište Branka Mihaljević u Osijeku, Hrvatska

Ratko Zvrko

Predstava: Grga Čvarak

Redateljica: Tamara Kučinović

Uzrast: 5+

Repriza je 27. lipnja u 10 sati

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Hrvatsko narodno kazalište Ivan pl. Zajc, Hrvatska

Waldemar Bonsels

Predstava: Pčelica Maja

Redatelj: Ivan Leo Lemo

Uzrast: 6+

27. lipnja, četvrtak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Forum Ljubljana, Slovenija

Prema motivima priče Slavuj H. C. Andersena

Predstava: Raspjevani zamak

Redatelj: Peter Kus

Uzrast: 5+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Gradsko kazalište lutaka Split, Hrvatska

Ivana Brlić – Mažuranić

Predstava: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Redatelj: Robert Waltl

Uzrast: 5+

28. lipnja, petak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Kazalište Mala scena, Hrvatska

Mikhail Bartenev

Predstava: Superhero

Redatelj: Ivica Šimić

Uzrast: 9+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Zavod federacija Ljubljana i Cankarijev dom Ljubljana, Slovenija

Italo Calvino

Predstava: Kralj prisluškuje

Redatelj: Peter Kus

Uzrast: 7+

29. lipnja, subota

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Compagnie TPO, Italija

Ruska narodna priča

Predstava: Babayaga

Redatelji: Davide Venturini i Francesco Gandi

Uzrast: 3+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Zagrebačko kazalište lutaka, Hrvatska

Charles Perrault

Predstava: Pepeljuga

Redateljica: Saša Broz

Uzrast: 3+

30. lipnja, nedjelja

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Kazalište lutaka Zadar, Hrvatska

Carlo Collodi

Predstava: Pinokio

Redatelj: Zoran Mužić

Uzrast: 6+

Repriza je 1. srpnja u 10 sati

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Gradsko kazalište Žar ptica, Hrvatska

Sanja Pilić

Predstava: Mrvice iz dnevnog boravka

Redateljica: Franka Perković

Uzrast: 9+

1. srpnja, ponedjeljak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Teatro Paraiso, Španjolska

Rosa A. García, Charlotte Fallon i Marc Cerfontaine

Predstava: Kubik

Redatelji: Rosa A. García, Charlotte Fallon i Marc Cerfontaine

Uzrast: 1+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Gradsko kazalište Trešnja, Hrvatska

Saša Božić i Ksenija Zec

Predstava: Vis životinje

Redatelji: Saša Božić i Ksenija Zec

Uzrast: 7+

2. srpnja, utorak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Kazališna družina Pinklec, Hrvatska

Prema motivima priče Neposlušno mače Ivana Bjeliševa

Predstava: A tko si ti?

Redatelj: Romano Bogdan

Uzrast: 3+

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Zagrebački plesni ansambl, Hrvatska

Saša Božić i Ksenija Zec

Predstava: Volim fiziku (E=mc2)

Koreografkinja: Zrinka Lukčec

Uzrast: 7+

3. srpnja, srijeda

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Dramski studio Gradskog kazališta Zorin dom, Hrvatska

Prema motivima priča Pepeljuge, Crvenkapice, Ivice i Marice, Trnoružice, Tri praščića...

Predstava: Bajka zbrčkalica

Redateljica: Sanja Hrnjak

Uzrast: 3+

----------

Kazališna družina Pinklec, Hrvatska

Dramski studio Dada, Hrvatska

Albert Wendt

Predstava: Vjetropljus

Redatelj: Davor Dokleja

Uzrast: 4+

4. srpnja, četvrtak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:

Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Hrvatska

Jens Sigsgaard

Predstava: Pale

Redatelj: Serđo Dlačić

Uzrast: 3+

Repriza je 5. srpnja u 10 sati

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Šibenska narodna glazba i Šibensko pjevačko društvo Kolo, Hrvatska

Svečani koncert povodom 110. obljetnice prvog zajedničkog nastupa ŠNG i ŠPD Kolo

5. srpnja, petak

19:00, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku:
Projekcija dječjih filmskih radionica 53. MDF-a
21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:

Zagrebačko kazalište mladih, Hrvatska

Magnus i Max Bunker

Predstava: Alan Ford

Redatelj: Dario Harjaček

6. srpnja, subota

21:00, Ljetna pozornica na Trgu Republike Hrvatske:
Svečano zatvaranje 53. MDF-a

Plesni ansambl Sjene, Hrvatska

Prema motivima Alisa i Greta: Priča o dvije vještice Stevena J. Simmonsa

Predstava: Zlo varivo

Koreografkinja: Zorana Mihelčić

Režija: Sanja Vrančić

Uzrast: 5+