Objavljeno 09.11.11. 23:30

Noć kazališta 2011.

Za desetak dana, točnije 19. studenog, održat će se do sada najbogatija Noć kazališta. Izdanje za 2011. godinu obuhvaća čak sedam država - Hrvatsku, Austriju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru, Slovačku, Sloveniju i Srbiju.
Vrijeme: 19. 11. 2011.
Noć kazališta Noć kazališta

Noć kazališta jednodnevna je manifestacija posvećena promociji scenskih i izvedbenih umjetnosti koja je zaživjela 2008. godine, kada je ostvarena u obliku pilot-projekta u Dječjem kazalištu Dubrava i Šibenskom kazalištu. Već 2009. Noć kazališta uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture Republike Hrvatske prerasta u manifestaciju na nacionalnoj razini, u koju se uključuju gotovo sva relevantna hrvatska kazališta i kazališne skupine. Tada su sudjelovala 42 kazališta iz 21 grada, a čak 30.000 ljudi uživalo je u 85 predstava i više od 50 radionica te sličnih programa.

Lani je Noć kazališta proširena na BiH, Crnu Goru i Slovačku, a brojevi su postali još dojmljiviji - u Hrvatskoj su se uključila kazališta iz čak 25 gradova te privukla oko 50.000 posjetitelja, u BiH je oko 15.000 ljudi posjetilo 33 kazališta u 17 gradova, 'Crnogorsko narodno pozorište' u Podgorici posjetilo je oko tisuću gostiju, dok je kroz 26 kazališta u Slovačkoj prošlo oko 10.000 ljudi.

Ove godine Noći kazališta pridružuju se i Austrija s brojnim kazalištima iz čak 30 gradova, Srbija sa 150 lokacija u 28 gradova te Slovenija.

U Hrvatskoj je program svake godine sve bogatiji. Ove godine će se u 69 institucija odigrati 118 predstava i 40-ak popratnih programa. Uključeno je 27 gradova: Beli Manastir, Bjelovar, Čakovec, Dubrovnik, Grubišno Polje, Jastrebarsko, Karlovac, Križevci, Kutina, Osijek, Poreč, Požega, Pula, Rijeka, Rovinj, Sinj, Sisak, Slavonski Brod, Split, Sveti Ivan Zelina, Šibenik, Varaždin, Velika Gorica, Vinkovci, Virovitica, Zadar i Zagreb.

Posjetitelji će moći uživati u kazališnim programima od jutra do dugo u noć, razgovarati s glumcima, zaviriti iza scene, poslušati koncert i štošta drugo, a pritom se zasigurno i dobro zabaviti.

Program

Beli Manastir
Gradsko kazalište Beli Manastir

Ulica kralja Tomislava 2 (kino dvorana)
tel.: 099 7006 760
e-mail: info@kazaliste-belimanastir.hr, gkbelimanastir@gmail.com

18:00 - Pučka scena Hercegovac - ISTINI ZA VOLJU, ulaz besplatan
20:30 - HBKUD Lemeš, Svetozar Miletić (Srbija) - STIPANOVA PRINCEZA, ulaz besplatan

Bjelovar
Bjelovarsko kazalište

Trg Eugena Kvaternika 7a
tel.: 098 464 296
e-mail: bjelovarsko.kazaliste@bj.t-com.hr

16:00 - Damir Mađarić: ŽABAC ROMEO I ŽABICA JULIJA (predstava za djecu), ulaz besplatan
17:00 - Vladan Ivković: NEVOLJE PRINCEZE LIJEPE (predstava za djecu), ulaz besplatan
20:00 - Cabaret program za odrasle RIJEČJU I PJESMOM DO SMIJEHA, ulaz besplatan

Čakovec
Kazališna družina PINKLEC

Trg Republike bb
tel.: 040 311 488
e-mail: k.d.pinklec@ck.t-com.hr

16:00 - R. Bogdan: PTIČICA, ulaz: Daj kaj daš
22:30 sati J. Kovačić: KLUPICA, ulaz: Daj kaj daš

Popratni program:

18:00 - LUTKARSKA IGRAONICA, voditeljica : Jelena Dokleja
19:00 - Promocija knjige Vladimira Stojsavljevića: KRONIKA NESTAJANJA (Drame o obitelji Zrinski)

Dubrovnik
Gradsko kazalište Marina Držića

Pred Dvorom 3
tel.: 020 321 088
e-mail: kmd.blagajna@gmail.com

20:00 - Ray Cooney: KIDAJ OD SVOJE ŽENE, ulaz besplatan

Studentski teatar Lero

Frana Supila bb, Lazareti
tel.: 098 427 635
e-mail: studentski.teatar.lero@du.t-com.hr

20:00 - M.Milišić: LJUBIČASTI STRADUN, ulaz besplatan

Grubišno Polje
Centar za kulturu i informiranje dr. Franjo Tuđman

Ivana Nepomuka Jemeršića 1
tel.: 043 448 070
e-mail: centar.za.kulturu.i.informiranje@bj.t-com.hr

18:00 - Najmlađa skupina dramske družine Krijesnice: KUHINJSKI RAZGOVORI; REUMATIČNI KIŠOBRAN, voditeljica Ana Delić, ulaz besplatan
18:40 - Dramska družina Krijesnice: VISOKA STABLA, voditeljica Ana Delić, ulaz besplatan
19:00 - Amatersko kazalište Bilogorci: FACEBOOK BABE, redatelj Ivan Novak, ulaz besplatan

Popratni program:

17:30 - otvorenje izložbe fotografija AFGANISTAN

Jastrebarsko
Gradsko kazalište Jastrebarsko

Dr. Franje Tuđmana 9
tel.: 095 9049 753, 095 9052 331
e-mail: kokot.ivana@gmail.com, marko.uzorinac@gmail.com

19:00 - T. Mujičić, B. Senker, N. Škrabe: O’ KAJ, ulaznica 10 kuna
00:00 - R. Cooney, N. Škrabe: KIDAJ OD SVOJE ŽENE, ulaznica 10 kuna

Karlovac
Gradsko kazalište Zorin dom

Domobranska 1
tel.: 047 614 952
e-mail: branka@zorin-dom.hr

Ulaz na sva događanja SLOBODAN do popunjenja kapaciteta dvorana

18:00 sati (u velikoj dvorani) H. C. Andersen: SNJEŽNA KRALJICA, izvodi Dramski studio Zorin doma
22:00 - (u velikoj dvorani) ŽUŽA I SNIĆAK- amaterska pučka predstava KUD-a IZVOR, Generalski Stol
23:00 - (u velikoj dvorani) KRATKI ŽIVOTNI REZOVI, izvodi Dramski studio Zorin doma

Popratni program:

19:00 sati (desna bočna dvorana) IZLOŽBA POVIJESNIH PLAKATA IZ ARHIVE GK ZORIN DOM (od 1953)
19:30 sati (lijeva bočna dvorana) GOSPON LOVAC - TEATAR U GOSTIMA - snimka predstave iz 1981.
21:30 sati (desna bočna dvorana) U GOSTIMA KOD SMILJKE KOZOMARIĆ - razgovor s najstarijom živućom glumicom iz vremena profesionalnog kazališta u Karlovcu (1963. profesionalno kazalište u Karlovcu ukinuto)

Križevci
Pučko otvoreno učilište Križevci

Zakmardijeva ulica 5
tel.: 048 711 212
e-mail: uciliste-krizevci@kc.t-com.hr

17:00 - gostujuća kazališna predstava za djecu, ulaz besplatan
18:00 sati lutkarski igrokazi, izvode članovi Lutkarske družine ‘PETRICA’ POU Križevci, ulaz besplatan / nakon predstava - lutkarska radionica
Programi se odvijaju u Maloj dvorani Hrvatskog doma u Križevcima.

Kutina
Pučko otvoreno učilište Kutina

Stjepana Radića 3
tel.: 044/682 318
e-mail: pou-kutina@pou-kutina.hr

19:00 - Kazališna amaterska družba "Beskućnici” Kutina - Ante Juretić: MARSOVCI SU MEĐU NAMA, ulaz slobodan

Osijek
Dječje kazalište Branka Mihaljevića

Trg bana Jelačića 19
tel.: 031 501 485
e-mail: djecje.kazaliste@os.t-com.hr

17:00 - Mato Lovrak: DRUŽBA PERE KVRŽICE, Amatersko kazalište Belišće, ulaz besplatan
19:30 - Vanda Šterle: DIJAGNOZA: LJUBAV, Projekt OŠ Ivana Filipovića Osijek, ulaz besplatan
21:00 sat, Jadran Grubišić: PTICA, PRIČA O USAMLJENOSTI I SLOBODI, monodrama, ulaz besplatan
Ansambl Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića "Noć kazališta" obilježit će i na dalekom Taiwanu i to izvedbom predstave Emil i detektivi na festivalu u Hsin Kangu!

Popratni program:

Lions club "Mursa": prodaja kolača po popularnoj cijeni, Štand ispred kazališta
Udruga za rad s mladima "Breza": promocija aktivnosti na štandu ispred kazališta

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

Županijska 9
tel.: 031 220 749
e-mail: propaganda@hnk-osijek.hr

19:00 - SUVREMENI GLAZBENI IZRIČAJ… (Ulazni foyer)
19:30 - 21:00 sat, Gostovanje Narodnog pozorišta iz Subotice s predstavom J.Cvetanovića SIMPTOMI, ulaznice 25,00 kuna
21:00 - 21:30 sat, Glazbena večer opernih solista HNK u Osijeku (U Svečanom foyeru)
22:00 - Noć kazališta na slavonski način uz stihove slavonskih pjesnika koje će kazivati glumci HNK u Osijeku

Popratni program:

19:00 - 23:00, Kazališni vremeplov u osječkim razglednicama (ulazni foyer)
20:00 -23:00, Degustacija vina sponzora KUTJEVO d.d. (Svečani foyer)
20:00 - 23:00, Kutak KANDITA (Svečani foyer)
20:00 - 23:00, Impresije u Noći kazališta - Napišite Vaše mišljenje o sudjelovanju u Noći kazališta (Ulazni i Svečani foyer)
19:00 - OŠ Josipovac - Radovi umjetničke radionice učenika škole pod nazivom VOLIMO KAZALIŠTE (Ulazni foyer)
19:00 - 23:00, Izložba nakita pod nazivom NAKIT U FUNKCIJI KAZALIŠTA (Svečani foyer)
22:00 - NOĆ KAZALIŠTA NA SLAVONSKI NAČIN - kazališni gastro kutak (dvorište HNK)

Poreč
Mrki teatar

Narodni trg 1
tel.: 098 466 077
e-mail: rezervacije@poup.hr

21.00 sat, Katja Restović: NA BRZAKA (predstava će se izvesti u Teatrino comunita degli Italiani Parenzo), ulaz besplatan

Pučko otvoreno učilište Poreč

Narodni trg 1
tel.: 052 887 218 od ponedjeljka do četvrtka od 8h-13h
e-mail: rezervacije@poup.hr

19.00 - D. Harms: SLUČAJEVI (predstava će se izvesti u Teatrino comunita degli Italiani Parenzo), ulaz besplatan

Popratni program:

23:00 - L’insolito coctail bar "Recitacije uz borovičku” po odabiru i izvedbi: Anamarija Tubaković, Azzeglio Picco, Daliborka Škofić, Luka Bosanac, Sheri Sabor.

Požega
Gradsko kazalište Požega

Trg Sv. Trojstva 20
tel.: 034 273 161
e-mail: kazaliste@gkp.hr

20:00 - P.U.Enkvist: NOĆ TRIBADA, Umijetnička akademija u Osijeku, ulaz besplatan

Pula
Istarsko narodno kazalište (Gradsko kazalište Pula)

Laginjina 5
tel.: 052 212 677, 052 222 380
e-mail: prodaja@ink.hr

18:00 - S. Milotić Bančić: PUTOVIMA GLAGOLJAŠA, predstava za djecu
19:15 sati (Foaje INK), Kazališni intermezzo, Dario Fo: Mistero Buffo, Bonifacije VIII
20:00 - B. Lučić: FURBAĆONA
Jedinstvena cijena ulaznice za sva 3 programa: 20 kuna

Rijeka
Gradsko kazalište lutaka Rijeka

Blaža Polića 6
tel.: 051 325 690
e-mail: gradsko-kazaliste-lutaka@ri.t-com.hr

19:00 - David Petrović: PALAČINKA MOG ŽIVOTA, premijera, ulaz besplatan

Popratni program:

18, 30 sati - izložba Ritam silueta, autorica Nisa Hrvatin

HNK Ivana pl. Zajca

Uljarska 1
tel.: 337 114, 355 922, 355 903
e-mail: blagajna@hnk-zajc.hr; zajc@hnk-zajc.hr

19:30 - T. Gromača: CRNAC (roman u kazališnim skicama), slobodan ulaz uz podizanje ulaznice na blagajni Kazališta

RI Teatar

Kalvarija 8
tel.: 051 375 866
e-mail: ri.teatar@ri.t-com.hr

20:00 h, prostor Kulturnog centra Kalvarija - Ri teatar , komedija, narodna priča i običaji, BILO JEDNOM NA BALKANU VJENČANJU, ulaz besplatan

Rovinj
PUČKO OTVORENO UČILIŠTE GRADA ROVINJA

Trg maršala Tita 3/1
tel.: 830 300, 095 2116 571
e-mail: dubravka.svetlicic@rovinj.hr

18:00 sati (Kazalište Antonio Gandusio) SVJETLA ROVINJSKE POZORNICE - scenske igre rovinjskih osnovnoškolaca, ulaz besplatan

Osnovna škola Vladimira Nazora

"Mišonja", scenska igra
"Školski duhovi" , scenska igra
"Crni mrak i Blijeda svjetlost", monolog
"Gnjavator", recitacija
"Jedna je mačka puno pila", recitacija
OŠ JURJA DOBRILE ROVINJ-ROVIGNO
"Zzzz", pantomimska igra
"Blues brothers", glazbeno-scenska igra
"Prosjaci i sinovi", scenska igra

Talijanska osnovna škola Bernardo Benussi

"Rovinjske priče", scenska igra
"Bozzetto Rovignese", glazbeno-scenska folklorna igra
"Spazio alle lingue", scenska igra

Sinj
Sinjsko pučko kazalište

Stjepana Gunjače 1
tel.: 095 91 23 927
e-mail: kazalistesinj@gmail.com

17:00 - Dramska udruga Most, Trilj: AJ, UJ NE MORE SE VIŠE DURAT, ulaz besplatan
18:30 - K:U:U: Mosor, Gata: NOSI NAS RIJEKA, ulaz besplatan
20:00 - Amatersko kazalište Sulet, Šolta, Nećujam: NAJLIPŠI DAN MEŠTRA TONA, ulaz besplatan
21:30 - Sinjsko pučko kazalište, Sinj: ROMEO I JULIJA IZ VELIKOG BUNJIŠTA, ulaz besplatan
23:00 - Amatersko kazalište Kolarin, Dubrovnik: ŠPORKA KANASTA, ulaz besplatan

Sisak
Gradsko kazalište Sisak
Dom kulture Kristalna kocka vedrine

Šetalište Vladimira Nazora 12

tel.: 044/527 470
e-mail: domkkv@domkkv.hr

18:00 sati (dvorana Kazališta 21), H.C.Andersen / S. Vadla: KRALJEVNA NA ZRNU GRAŠKA, ulaz besplatan
20:00 sati (ambijentalna predstava, stan u Kranjčevićevoj 10), Jasminka Petek Krapljan: REPUBLIKA MAŠTE, ulaz besplatan

Popratni program:

21:30 sati (dvorana Kazališta 21) 50 GODINA ROCKA U SISKU, koncert sisačkih glazbenika

Slavonski Brod
Kazališno-koncertna dvorana Ivana Brlić Mažuranić

Trg Stjepana Miletića 12
tel.: 035/449-273
e-mail: marina.logarusic@kkd-ibm.hr

17:00 - August Šenoa: POSTOLAR I VRAG, Dječje kazalište "Ivana Brlić Mažuranić", ulaz besplatan
19:30 - Giovani Boccaccio: DEKAMERON, Satiričko kazalište mladih, Slavonski Brod, ulaz besplatan
21:30 - Tihana Fraculj-Željka Veverec: NIJE TANGO, Satiričko kazalište mladih, Slavonski Brod, ulaz besplatan
23:00 - Silvija Šesto Stipaničić: KVOČKA, Satiričko kazalište mladih, Slavonski Brod, ulaz besplatan

Popratni program:

21:00 Izložba Kazališne fotografije, predvorje dvorane

Split
Gradsko kazalište lutaka Split

Tončićeva 1
tel.: 021 395 968
e-mail: boska.radic@gkl-split.hr

17.00 - Olja Lozica po motivu priče Želimira Hercigonje: PRAŠNJAVKO, ulaznica 20 kuna

Gradsko kazalište mladih Split

Trg Republike 1
tel.: 021 344 979
e-mail: gkm-split@st.t-com.hr

19:30 - Donald Churchill: PITUR, ulaz besplatan
21:30 - Srđan Depolo, koncert šansone J.Brel, S. Reggiani, Ch Trent, G.Becaud u hrvatskom prepjevu i francuskom originalu, ulaz besplatan

Hrvatsko narodno kazalište Split

Trg Gaje Bulata 1
tel.: (021) 306 908, 306 915, 347 377
e-mail: blagajna@hnk-split.hr

19:30 sati (foyer HNK Split) Udruga mladih akademskih glazbenika Split i gosti; Povodom 200. obljetnice Lisztova rođenja: VEČER FRANZA LISZTA U NOĆI KAZALIŠTA, ulaz besplatan / gratis ulaznice preuzimaju se na blagajni kazališta

Popratni program:

nakon koncerta će za publiku biti organiziran obilazak kazališta

Kazalište Bumerang

Ruđera Boškovića 6
tel.: 098 9602 935
e-mail: dijana.geric@xnet.hr

11:00 ili 12:00 - Dunja Adam / Dijana Gerić: KAKO JE MIŠ DOBIO KUĆICU (lutkarska predstava), ulaz besplatan

Sveti Ivan Zelina
Pučko otvoreno učilište Sveti Ivan Zelina

Vatrogasna 3
tel.: 01/2059 062 ili 2060 270
e-mail: uciliste@zelina.hr

Ulaznica (uključuje sva događanja NOĆI KAZALIŠTA): 30 kn

17:00 - Štefica Fanjek: ČUDESNA ŠUMA, Zelinsko amatersko kazalište ZamKa - dječja scena
18:00 - Jura Fruk: KAD SE DVOJE VOLE, Dramska sekcija KUD- a Danica - Bedenica
20:00 - I. Brešan, H. Nuhanović: HAMLET U SELU RASTOVCI DONJI, Gradsko kazalište Županja

Popratni program:

16:00 sati Otvorenje izložbe slika Nikole Kavića, aula Dvorane "Kraluš”
16:15 sati (predvorje) Kušanje najboljih mladih vina kraljevine, izlagači članovi udruga vinara "Kraljevina Zelina” i "Brina”

Šibenik
HNK u Šibeniku

Kralja Zvonimira 1
tel.: 022 212 473
e-mail: blagajnakazaliste@hotmail.com

20:30 - Mike Bartlett: KONTRAKCIJE, ulaz besplatan
22:00 - (u Foajeu) Koncert - Goran Listeš (gitara) i Antonela Malis (sopranistica), ulaz besplatan

Popratni program:

21:30 sati (u predvorju) Izložba: LANA MARTINOVIĆ ČALA, Šibenik

Varaždin
Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu

Ulica Augusta Cesarca 1
tel.: 042 214 688
e-mail: voditelj-marketinga@hnkvz.hr

19:00 sati (na Sceni Zvonimir Rogoz) Ivan Bakmaz: VJERODOSTOJNI DOŽIVLJAJI S PSIMA, ulaz besplatan
21:00 sat (Velika scena) Tit Macije Plaut: KOMEDIJA O LONCU, ulaz besplatan

Popratni program:
12:00 - u Velikoj koncertnoj dvorani HNK u Varaždinu - II. Bijenale kazališnog plakata

Velika Gorica
Scena Gorica POUVG

Zagrebačka 37
tel.: 01 6259 800
e-mail: kultura@pouvg.hr

22:00 - David Mamet: ŽIVOTU KAZALIŠTU, koprodukcija Scene Gorica i Zagrebačkog kazališta lutaka, ulaz besplatan
nakon predstave razgovor s glumcima (Pero i Filip Juričić) i redateljicom (Franka Perković)

Vinkovci
Gradsko kazalište Joza Ivakić

Hrvatskih žrtava 2
tel.: 032 338 752
e-mail: marketing@kazaliste-vinkovci.hr

ULAZ NA SVA DOGAĐANJA JE BESPLATAN

Dječji program, voditelj klaun Č. Žbunić:

11:00 - NOĆ GUTAČA REKLAMA, parodija dj. dramski studio vinkovačkog kazališta
11:40 - TOLERANCA - dramska grupa Gimnazije Županja
12:05 - MOJ SVIJET JE I TVOJ SVIJET, Dj.forum Mali princ Društva naša djeca grada Vinkovaca
12:20 - Dejana Fajfera: BAKA I UNUK
12:50 - MALI PRINC, dramski studio Dj. doma "Sv. Ana" Vinkovci
Program za odrasle:

20:00 - komedija OPORUKA, HKUD "V. Nazor" iz Sombora
21:30 - MODNA REVIJA MICE TROFRTALJKE, Kazalište "Mika Živković" Retkovci
21:50 - svečano otvorenje KAZALIŠNE KAVANE

Popratni program (u predvorju):

za vrijeme trajanja dj. programa: LIKOVNA RADIONICA i mađioničar Domagoj Ivanković
u večernjim satima čitanje šokačkih pisama - Ilija Červen
koncert Jazwa benda

Virovitica
Kazalište Virovitica

Trg Lj. Patačića 2
tel.: 033/721-330
e-mail: kazalistevirovitica@vt.t-com.hr

19:30 - Ivica Ivanac: ODMOR ZA UMORNE JAHAČE ILI DON JUANOV OSMJEH - scenska saga / Koprodukcijska predstava Narodnog pozorišta Tuzla i Hrvatskog kazališta Pečuh, ulaz besplatan

Zadar
Hrvatsko narodno kazalište Zadar

Široka ulica 8
tel.: (023) 314 552; 314 586
e-mail: marketing@hnk-zadar.hr

20:00 - Jasna Ančić - prema Robertu Davidu MacDonaldu: VELIKE DIKTATORICE, ulaz besplatan
24:00 - HOMMAGE TO BP & RAY CHARLES, (Primož Grašič, Uroš Perić, Black Coffee), ulaz besplatan

Kazalište lutaka Zadar

Sokolska 1
tel.: 023 311 122
e-mail: klz@klz.hr

17:00 sati (dvorana Jazine) MALA SIRENA, ulaz besplatan
19:00 sati (foyer) KOLIKO JE DUGA JEDNA PRIČA, ulaz besplatan

Zadarski plesni ansambl

Kralja Držislava 10
tel.: 098 893 453
e-mail: zadarskiplesniansambl@gmail.com

21:30, Trg Forum, BUDI PROMJENA KOJU ŽELIŠ VIDJETI U SVIJETU; plesno glazbeni performans (Zadarski plesni ansambl i Zadarski bubnjari), ulaz besplatan

Zagreb
Centar mladih Ribnjak
Kazališna radionica Punkošipak

Park Ribnjak 1
tel.: 091 4814 733; 01 4814 734
e-mail: centar_mladih_ribnjak@inet.hr

19:00 sati (ulazni prostor Centra mladih Ribnjak - pozornica kluba "Purgeraj") Dorta Jagić i skupina: ANTICELULITNI PROGRAM NA DASKAMA, improvizacije prema motivima iz pera Dorte Jagić, ulaz besplatan

Centar za kulturu i informacije Maksimir
Udruga KI kreativne intervencije / Kazalište Aruša

Švarcova 18
tel.: 098 9079 427
e-mail: mail@kazaliste-arusa.net

20:00 - HEART OVER RAHATLUK, HERE ARE MANY SUNS, ulaz besplatan

Comedy Club "Studio Smijeha”

Vlaška 92
tel.: 01 5588 980
e-mail: ulaznice@studiosmijeha.hr

18:30 - Marina Petković-Liker: BIJEG NIJE RJEŠENJE, gostuje Teatar Tirena, ulaznica 10 kn
20:00 - STAND UP COMEDY VEČER!, nastupaju mlade nade stand up komedije: Mirko Fabris Krav, Mile Mylo Radulović, Brina Mulc, Miranda Lončar, Andrija Golubić, Karlo Šmid, Tin Sedlar i Danijel Mahović / voditeljica Marina Orsag, ulaznica 10kn
22:00 - STAND UP COMEDY VEČER! , nastupaju rezident komičari "Studija Smijeha": Aleks Curać Šarić, Goran Furjan, Vlatko Štampar, Tihomir Paravina, Andrea Andrassy i Goran Vugrinec / voditeljica Marina Orsag, ulaznica 20kn

Dječje kazalište Dubrava

Cerska 1
tel.: 01 2050 038, 2050 043
e-mail: info@kazalistedubrava.hr

program za djecu:

17:00 sati (velika dvorana) S. Škrinjarić: PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA, predstava Dramskog studija DKD-a/grupa Ž, ulaz besplatan
19:00 sati (velika dvorana) Janosch: TATA LAV I NJEGOVA SRETNA DJECA, koprodukcija s KD Pinklec iz Čakovca, ulaz besplatan
20:00 sati (plesna dvorana) Svetlana Patafta: OGLEDALCE, besplatne ulaznice preuzimaju se na blagajni kazališta
program za mlade:

20:45 sati (velika dvorana) Sanja Sumrak i DS: MRZIM, MRZIM, SAD MRZIM, predstava Dramskog studija DKD-a, ulaz besplatan
22:15 sati (velika dvorana) Protunapad, učilište ZKM-a / B. Šeparović, N. Mihoci: NITKO NIJE NEVIN, plesni projekt, ulaz besplatan
program za odrasle:

18:00 sati (galerija) live streaming austrijske predstave, a.c.m.e. Theater: …AND WHEN I KILLED HER… (www.ustream.tv/channel/whenikilledher), ulaz besplatan
20:00 sati (galerija) M. Dolenc: PALOMITAS, broj mjesta ograničen, besplatne ulaznice preuzimaju se na blagajni kazališta
21:30 sati (galerija) M. Dolenc: PALOMITAS, broj mjesta ograničen, besplatne ulaznice preuzimaju se na blagajni kazališta
23:00 sati (galerija) M. Dolenc: PALOMITAS, broj mjesta ograničen, besplatne ulaznice preuzimaju se na blagajni kazališta
23:30 sati (velika dvorana) SHEHEREZADE DANCE, orijentalni ples, ulaz besplatan
00:15 sati (velika dvorana) Montažstroj: PROTUOTROV (work in progress), kazališno-plesni projekt, ulaz besplatan

Popratni program:

21:15 sati (plesna dvorana) Sheherezade dance - radionica za djecu, ulaz besplatan
23:00 sati (foyer) GLOP(al) EXCLUSIVE, modna revija šešira
23:10 sati (foyer) koncert DELYRICUM
23:45 sati (foyer) još malo koncerta DELYRICUM
cijelu večer (dvorište kazališta) - dijelimo kuhano vino, čaj i rakiju, a kesteni i lepinjice su po promotivnim cijenama

Glumačka družina Histrion

Ilica 90
tel.: 01 5496 387
e-mail: histrion@histrion.hr

20:00 - Miroslav Međimorec: HRVATSKA ANTIGONA, ulaznica 30 kn

Gradsko dramsko kazalište Gavella

Frankopanska 8-10
tel.: 01 4864 616
e-mail: blagajna@gavella.hr

19:00 - Miroslav Krleža: LEDA
22:30 - Miljenko Smoje: CICIBELA, režija i gluma: Vlasta Knezović
ulaznice se prodaju isključivo na dan predstave po cijeni od 10 kn

Popratni program:

od 12:00 do 22:30 - Prodaja suvenira u atriju kazališta
poseban popust (50%) pri kupnji "Gavellinih pretplatničkih kartica” (Svi sadržaji odnose se isključivo na "Noć kazališta” 19. studenog 2011. )

Gradsko kazalište Trešnja

Mošćenička 1
tel.: 01 3638 556
e-mail: kazaliste-tresnja@zg.t-com.hr

17:00 - K. Zec - S. Božić: VIS ŽIVOTINJE, ulaz besplatan

Gradsko kazalište Žar ptica

Bijenička 97
tel.: 01 234 7226
e-mail: zar-ptica@zg.t-com.hr

18:00 h, H.Ch. Andersen: CRVENE CIPELICE, ulaz besplatan

Hrvatsko kulturno društvo NAPREDAK

Bogovićeva 1
tel.: 01 8893 630
e-mail: napretkovkulturnicentar@hi.t-com.hr

21:00 sat (u Napretkovom kulturnom centru) Goran Guksić: TO SAM JA, ulaz besplatan

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu

Trg maršala Tita 15
tel.: 01 4888 412
e-mail: hnk@hnk.hr

19,30 sati - PREMIJERA OPERE HAMLET Ambroisea Thomasa - 50 besplatnih ulaznica za mjesta na balkonu, ulaznice se mogu podići na blagajni HNK od ponedjeljka, 14. studenoga 2011. u 10 sati (rasprodano!)

Popratni program:

12,00 sati (foyer HNK) - PREZENTACIJA NAGRAĐENIH DRAMSKIH DJELA ZA 2010. GODINU uz sudjelovanje glumaca Drame HNK u Zagrebu
od 13 do 15 sati - RAZGLEDAVANJE KAZALIŠTA uz stručno vodstvo

Kazalište Mala scena

Medveščak 2
tel.: 01 4683 352
e-mail: info@mala-scena.hr; davor@mala-scena.hr

10:00 - Šimić-Frabetti: PRIČA O OBLAKU, cijena ulaznice 25,00 kuna (inače 35,00)
17:00 - Šimić-Ladika: KRALJEVNA NA ZRNU GRAŠKA, cijena ulaznice 25,00 kuna (inače 35,00)

Kazalište slijepih i slabovidnih "Novi život”

Šenoina 32
tel.: 01 4812 502, 4812 066
e-mail: teatar-slijepih@zg.t-com.hr

Predstava se izvodi u kazalištu Vidra, Draškovićeva 80; blagajna: 01/4810 111.

20:00 - J.B.P. Moliere: ŠKRTAC, ulaznica 30 kuna

Kazalište KNAP

Ivanićgradska 41 a
tel.: 01 2303 122
e-mail: marketing@kcpescenica.hr

23:00 - Borivoj Radaković: AMATERI, ulaznica 35 kn (uključen popust od 50%)

Kazalište Tvornica lutaka

Scena Grič, Jurišićeva 6
tel.: 098 614 977
e-mail: tvornica_lutaka@yahoo.com

18:00 - Radin, Klemenić, Lučev: BLAGO, ulaznica 10 kuna

Narodno sveučilište Sesvete

Trg Dragutina Domjanića 6, Sesvete
tel.: 01 2002-060, 2004-347
e-mail: narodno-sveuciliste@zg.t-com.hr

20:00 - Čapek/Nola: KAZALIŠTE - ŠTO, KAKO I ZAŠTO UOPĆE?, gostuje Ludens teatar iz Koprivnice, ulaznice po 25 kn

Nu:Write Theatre Festival Zagreb
Festival novog kazališta Zagreb

Savska 25
tel.: 091 568 0055
e-mail: info@nuwritefestival.com

20:00 - Tales of Two Cities, Snapshots (Box of Tricks & Nu:Write Theatre Festival) cijena ulaznica: 30/50 kn
00:00 - 03:30, Midnight Matinees (Tristan Bates Theatre) cijena ulaznice: 30 kn

Teatar &TD

Savska 25
tel.: blagajna 01 4593 51o, tajništvo 01 4593 677
e-mail: itd@sczg.hr

20:00 - M. Kurspahić: LIJEPA NAŠA, velika dvorana, ulaz besplatan

Teatar EXIT

Ilica 208
tel.: 01 3704 120
e-mail: prodaja@teatarexit.hr

20:00 - David Greig i Gordon McIntyre: PREKO TRNJA DO ZVIJEZDE (komad s pjevanjem), ulaznica 40 kn

Zagrebački plesni centar

Ilica 10
tel.: 01 4833 083
e-mail: info@plesnicentar.info

19:00 - SINE LINEA: Večer eksperimentalne glazbe, 30 gratis ulaznica / 5 različitih koncerata eksperimentalne glazbe od 19h do 23h u predvorju i dvoranama Zagrebačkog plesnog centra

Zagrebačko kazalište lutaka

Baruna Trenka 3
tel.: 01 4878 446, 4878 445
e-mail: prodaja@zkl.hr

19:30 - L. N. Tolstoj: PRIČA O KONJU, predstava za djecu 7+ i odrasle, ulaz besplatan

Popratni program:

18:00 - Kutak Pripovjednog kazališta i lutkarsko - likovne radionice

Zagrebačko kazalište mladih

Teslina 7
tel.: 01 4872 553 (propaganda); 4872 554 (blagajna)

20:00 sati (dvorana Istra) prema radiodrami A. Šoljana: ČOVJEK KOJI JE SPASIO EUROPU, ulaz besplatan

Popratni program:

17:00 sati (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM-a: IMPROVIMIZACIJE, ulaz besplatan
18:30 sati (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM-a, Ines Škuflić Horvat: TRI KRATKE SCENE I DUGI OPORAVAK, interaktivni program, tema: Nasilje među djecom, ulaz besplatan
22:00 - (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM-a, Bertolt Brecht: POŠTO ŽELJEZO, DANSEN?, ulaz besplatan

Foto detalji

Oznake:
Noć kazališta