Objavljeno 16.02.19. 13:58

Samoborski fašnik 2019. (detaljni program)

Samoborski fašnik jedna je od najstarijih pokladnih svečanosti u Hrvatskoj, a ove godine obilježava se 193. godina održavanja Fašnika i postojanja Slobodne Fašničke Republike.
Vrijeme: 22. 02. 2019. - 05. 03. 2019.
Mjesto: Samobor
Vrsta: Karnevali
Samoborski fašnik; © TZ grada Samobora Samoborski fašnik; © TZ grada Samobora

Samoborski fašnik najstarija je i najvažnija kulturno-turistička manifestacija grada Samobora, pa Grad, njegove institucije, gospodarstvenici i građani, daju sve od sebe ne bi li svaki put opravdali očekivanja desetaka tisuća posjetitelja, ugostili ih te im pružili što više zabave i smijeha.

Bogat ovogodišnji program fašnika odvijat će se tijekom dva vikenda i na Pokladni utorak na više lokacija u gradu. Osim simbola Samoborskog fašnika - Princa Fašnika, Srake i Fiškala, kroz 12 dana trajanja manifestacije moći ćete vidjeti i neizostavne maškare, brojne glazbene izvođače, zabavljače i plesače, revije i izbor najboljih maski, Srakotrk, Dječji fašnik te završnu Fašničku povorku.

193. Samoborski fašnik završava 5. ožujka 2019. godine uz svečani vatromet, kada Princa Fašnika tradicionalno osude za sve nevolje u protekloj godini, a paljenjem lutke Fašnika osigurava se da u godini pred nama ne bude negativnih utjecaja.

I ne ludujte prerano, jer Samoborci poručuju: 'Bedaki noriju s'aki dan, a pametni samo na Fašnik!'

Program Samoborskog fašnika 2019.

22. veljače 2019., petak
18:00Daddy Cool
Trg kralja Tomislava
19:00Otvorenje 193. Samoborskog fašnika
Službeno otvorenje 193. Samoborskog fašnika, predaja ključeva i proglašenje Slobodne Fašničke Republike.
Trg kralja Tomislava
19:30Predstavljanje maskiranih grupa srednjih škola
Svoje maske predstavljaju samoborske srednje škole: Gimnazija A. G. Matoša, Srednja strukovna škola, ETUŠ i Centar za odgoj i obrazovanje Lug.
Trg kralja Tomislava
20:00Gost večeri: Mladen Grdović
Trg kralja Tomislava
23. veljače 2019., subota
10:30Gostujuće dječje grupe
Cirkultura, DZ Zagrepčanke i dečki, Zagrebački anđeli, Limači, Bajka, DV Tratinčica - Koprivnica, OŠ J.Kozarca-Lipovljani, Akrobatski rock n roll Bistra
Trg kralja Tomislava
11:00 - 17:00Fašničko dječje učilište
Trg Matice hrvatske
13:00Izbor maskiranih obitelji
Trg kralja Tomislava
13:15Plesni program
Plesni show Udruge Balans-Code, Unity S
Trg kralja Tomislava
14:00Fašnički klizački triatlon
Klizalište
14:00King Size Band
Trg kralja Tomislava
17:00Krivi smjer
Trg kralja Tomislava
18:00Povorka gostujućih grupa
Grobnički Dondolaši - Čavle, KUU Lafra - Turčišće, FD Međimurske krave - Novo Selo, Katruže-Štefanec, Ločka žlahta - Dobova, Hrvatski mornari - Makarska rivijera, Otpisane-Zagreb,Etnološko društvo Prforcenhaus - Kostanjevica na Krki, Kurenti i Pobreški pokači - Ptuj
Trg kralja Tomislava
19:00Izbor maski
Trg kralja Tomislava
20:00Gost večeri: Neno Belan i Fiumens
Trg kralja Tomislava
24. veljače 2019., nedjelja
10:30Dječji fašnik
Nastup Dječjeg zbora Smješak
Trg kralja Tomislava
11:00 - 17:00Fašničko dječje učilište
Trg Matice hrvatske
11:00Dječji fašnik: povorka dječjih vrtića
Povorka dječjih vrtića Grigor Vitez, Potočić, Mali prijatelj, Osmijeh, Dječji grad i Izvor
Trg kralja Tomislava
13:00Izbor maskiranih obitelji
Trg kralja Tomislava
13:00Bauštelska utrka
Trg kralja Tomislava
14:00TS Od sumraka do zore
Trg kralja Tomislava
14:00Tabori mjesnih odbora
Trg kod pošte
15:00Povorka mjesnih odbora i alegorijskih kola
GČ Južno naselje, MO Vrbovec i MO Medsave, MO Domaslovec
Trg kralja Tomislava
17:00Gost večeri: Gazde
Trg kralja Tomislava
19:00Izbor maski
Trg kralja Tomislava
1. ožujka 2019., petak
18:00Fakini
Trg kralja Tomislava
19:00Izbor maski
Trg kralja Tomislava
19:00Plesni program
Shimmy, Ladies Latin
Trg kralja Tomislava
20:00Gost večeri: Klapa Intrade
Trg kralja Tomislava
2. ožujka 2019., subota
10:30Gostujuće dječje grupe
Cirkultura, DV Tintilinić - Karlovac, DZ Medenjaci, DZ Kikići i Genijalci, PK Point, DZ Slaviji
11:00 - 17:00Fašničko dječje učilište
Trg Matice hrvatske
11:00Srakotrk
Natjecanje u orijentacijskom trčanju za djecu koja uz pomoć karte (i roditelja) pronalaze kontrolne točke po gradu.
Trg Matice hrvatske
13:00Izbor maskiranih obitelji
Trg kralja Tomislava
13:45Plesni program
Shimmy, Ladies Latin
Trg kralja Tomislava
13:45Plesni program
ŠPK Samobor, Zuzana
Trg kralja Tomislava
14:00Endi
Trg kralja Tomislava
16:30Songkillersi
Trg kralja Tomislava
18:30Povorka gostujućih grupa
Župski Gospari Gusari, No 1 Pula, KU Monade - Supetar Brač, Opatija
19:00Izbor maski
Trg kralja Tomislava
19:00Kreativni nered
Trg kralja Tomislava
20:00Gost večeri: TBF
Trg kralja Tomislava
3. ožujka 2019., nedjelja
10:30Dječji fašnik
Nastup Dječjeg zbora Pikići
Trg kralja Tomislava
11:00Dječji fašnik: Povorka osnovnih škola
Povorka osnovnih škola Samobor, Mihael Šilobod, Rude, Milan Lang, Bogumil Toni.
Trg kralja Tomislava
11:00 - 17:00Fašničko dječje učilište
Trg Matice hrvatske
13:00Izbor maskiranih obitelji
Trg kralja Tomislava
13:30CirkoKolaž
CirkoKolaž je kostimirana, koreografirana, interaktivna predstava za djecu i mlade.
Trg kralja Tomislava
14:00Tabori mjesnih odbora
Trg kod pošte
14:00TS Trilikum
Trg kralja Tomislava
15:00Povorka mjesnih odbora i alegorijskih kola
MO Konščica, MO Hrastina, MO Rude, MO Celine
Trg kralja Tomislava
17:00Gost večeri: Slavonske lole
Trg kralja Tomislava
19:00Izbor maski
Trg kralja Tomislava
5. ožujka 2019., utorak
18:00Roko Vušković
Trg kralja Tomislava
19:00Dodjela fašničkih nagrada
Finalna povorka: Sudar Beat, Sraka, Princ, Sudec i Fiškal i dodjela nagrada Fašničke galge, Srakino gnezdo, nagrada za najbolje mjesne odbore, maskiranu obitelj, pojedinačne i grupne maske.
Trg kralja Tomislava
20:00Suđenje Princu Fašniku i vatromet
Trg kralja Tomislava
21:30Gost večeri: Let 3 i El Combo
Trg kralja Tomislava

Foto detalji